.

ShoutBoard

Historie klubu

Rok založení: 1934
Klubové barvy: žlutá a modrá

Kapacita stadionu: 3500

VEDENÍ KLUBU 2006/07:

• Prezident: Miroslav Kellner
  • Viceprezident: Ing. Marek Kafka
  • Členové výboru: Stanislav Polodna, Radek Kolín, Ing. Václav Pavlečka
  • Sportovně-provozní manažer:  Ing. Jaroslav Hadáček

REALIZAČNÍ TÝM 2006/07:

• Trenér: Rudolf Suchánek st.
  • Asistent: Jiří Rybák
  • Ved. mužstva: Luboš Jelínek
  • Kustod: Luboš Jelínek
  • Lékař: MUDr. Karel Šimeček
Adresa:

Historie

Ze zachovalých záznamů je známo, že lední hokej se v Milevsku začal poprvé hrát v roce 1932 místními nadšenci, o rok později byl ustaven odbor při tehdejším Sportovním klubu Milevsko, který začal v roce 1934 hrát utkání a je považován za rok založení klubu.

Za dobu své činnosti změnil oddíl v důsledku reorganizace v tělovýchově několikrát svůj název na TJ Sokol, Sokol ČSSZ, Tatran, Spartak, v roce 1970 na TJ ZVVZ a v roce 1994 na HC ZVVZ. První oficiální utkání v roce 1934 sehrálo mužstvo v černobílých dresech zapůjčených odborem kopané. Od roku 1940 až dosud má dresy žlutomodré, jen mezi léty 1948 až 1960 hrálo v soupravě trojbarevné.

Hokejová hřiště s přírodním ledem měnila svá místa: na rybníku Kuklík, krátce na louce před rybníkem Suchaňák, znovu na Kuklíku, přírodní kluziště na bývalém fotbalovém hřišti Na Tržišti.

V začátku hrál oddíl v nižších soutěžích. Později a podstatnou část období existence oddílu v soutěžích krajských a mezitím i v divizi. Za nejúspěšnější výkonnostní období lze považovat etapu činnosti počínaje od roku 1968. Tehdy třikrát po sobě hrálo Milevsko o postup do národní ligy České republiky, a to když dvakrát vyhrálo krajský přebor (druhé vítězství znamenalo postup do nově utvořené divize) a jedenkrát, když hned vyhrálo divizi, po jejímž skončení z kvalifikace postoupilo.

Od roku 1971 až dosud je mužstvo ZVVZ příslušníkem ligových soutěží České republiky a v roce 1973 hrálo dokonce i kvalifikaci o postup do I. celostátní ligy Československé republiky.

V letošní sezóně budou milevští hokejisté hrát II. ligu. Bude to 31. ligová sezóna (z toho 14 hrál klub v I. lize a nyní to bude 17. v II. lize).

Na nejúspěšnějším období a rozmachu hokeje ve městě má podíl výstavba zimního stadionu s umělým ledem. Jeho betonová plocha s trafostanicí byla postavena v rekordně krátkém čase - 8 měsíců v akci "Z" a slavnostně uvedena do provozu dne 28. října 1972, zastřešení zimního stadionu v roce 1973, dostavba objektu - severní část v roce 1976, západní část v roce 1978, jižní část (hotel) v roce 1982 a východní část, která objekt zimního stadionu uzavřela Sporthotelem v roce 1992.

Zdroj: www.hokej.cz

Hokej Milevsko